Elgondolkoztam hogy milyen,,egyszerűen,, ha nem is végkép megoldani de javítani lehetne a szmog szenyeződésén, a tiszta levegőhiányon, az ózon réteg kilyukadásán , a levegőszennyeződésen stb-in. És igen most a megoldást fentről kéne, érkezzen, még pedig a blokk tetőről. A világunkban nem új keletű dolog a tömbházak, épületek, felhőkarcolók tetejére, teraszaira fát, bokrot, burjánt, palántát, füvet ültetni. De itt a környéken sehol sem láttam, vagyis elnézést igen, a ,,Kukucsi,, melletti hitvány régi ház tetején már külön ökoszisztéma alakult ki. De az annyiban különbőzik hogy azt a természet hozta létre s nem az ember jószántából.
Elgondolkoztam, ha lenne egy saját blokk tetőm, akkor mihez kezdenék a ki nem használt területtel.
Megoldás lehetne a falusi életet hiányoló, de a város nyüzsgését el nem hagyó emberek számára. Ha istállót építenének és tehenet, tyúkot, nyulat tartanának. Ha nem is a teljes hús, tojás tej megteremtése de legalább kipótolása megoldható lenne. A megmaradt területet füvel beültetni, hogy legyen mit enni, adni a jószágnak
A másik megoldás, nem kéne lemenni a nyári meleg napokon a város különböző pontjára kocsmázni, sörözni. Kilehetne építeni filagóriákat, sör sátrakat. A személyszállítást megoldani a legegyszerűbb úgy lenne, ha építkezéseknél használt külső liftet szerelnénk a blokk oldalára.
De az is megfelelne, ha csak simán fát és füvet ültetnék, de nem sima, tuját, vagy margarétát, hanem szilva, alma, barackfákat, amiből meglehetne oldani a blokk éves pálinka készletét. S esetleg lehetne cserekereskedelmet is folytatni és így még plusz bevétel is származna az embereknek belőle.
Környezet barát, környezetkímélő és nem mellékesen esztétikusabb és színesebb lenne a blokk kinézete.
Ja és nem utolsó sorban fenyőfákat is lehetne ültetni, amiket majd időrend szerint Karácsonykor kilehetne vágni így nem kéne fölöslegesen kiirtani annyi erdőt.
Bevágok valamit, ami tudományosabb....
Elõször vegyük sorra azokat az ökológiai elõnyöket, amelyekkel a szakszerûen telepített zöldtetõk rendelkeznek.
1. A csapadékvíz nagy részét visszatartják.
2. Javítják a tetõ környezetének mikroklímáját.
3. Védõréteget nyújtanak az UV-sugárzás, a túlzott felmelegedés és lehûlés, valamint a mechanikai sérülések ellen.
4. A növényzet és az ültetõközeg puha, laza felülete és a teljes kertészeti felépítmény tömege javítja a tetõszerkezet zajvédõ képességét.
Az extenzív megoldás kisebb statikai teherbírású tetõn is alkalmazható, fenntartási, ápolási költsége kedvezõ.
A hagyományosan kialakított extenzív zöldtetõt monolit jelleggel készítik, így a komplett kertészeti felépítmény elkészítése a szerelténél hosszabb idõt vesz igénybe, különösen, ha beleszámítjuk a növényzet kifejlõdésének, a tetõ “borítottságának” idejét is.
Ui: Kezdésből nyáron felviszek egy cserepes virágot a blokk tetőre, és a természetre bízom a gondját, hátha majd kifejlődik egy pár éven belül az alábbi képhez hasonló ökoszisztéma....